projektowanie przemysłowe

Za co odpowiada webdeveloper? W jaki sposób możemy dzielić świadczone przez niego zadania?

Rozwój nowych technologii to także stworzenie się całkiem nowych zawodów, o jakich jeszcze nikt nie wiedział parę lat temu. Co ciekawe, przedstawiciel różnych nowych zawodów świetnie odnajdują się na rynku pracy.

sii.pl
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
W szybki sposób zdobywają dobrze płatne zadania, zyskują stałą pracę. Dobrym przykładem jest front end developer.
front end
Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób, jakie zajmują się robieniem profesjonalnych stron w internecie nazywamy webmasterami. Jednakże przez wzgląd na długi, jak również zawiły proces projektowania witryn dokonano podziału na front end http://sii.pl/offer-page/digital/ i back end developerów. Jak sama nazwa określa, to zajęcie poświęcone temu, jakie zjawiska zachodzą “z przodu” strony. Przedstawiciele tej profesji zajmują się częścią wizualną, używając znane narzędzia informatyczne czyli CSS i HTML.
Do tego korzystają z oprogramowania, jakie zostało zrobione przez back-end developera. Front-end developer wrzuca też na portal różne elementy graficzne, takie jak animacje. Za sprawą jego działań layout każdego portalu jest nowoczesny, czytelny i przykuwający uwagę. Internet i to jak z niego korzystamy stale się zmienia, więc i front end developer musi się dopasować, używając tego typu kodów, które Dają możliwość dopasowania się stron do wielu urządzeń. Jak wiemy, w inny sposób treści będą prezentowały się na monitorze komputera, a inaczej na malutkim wyświetlaczu smartfona.

Webmaster dlatego też powinien posiadać wiedzę w zakresie tworzenia rozbudowanej grafiki dla stron responsywnych. Przede wszystkim musi dopasować się do zmieniających trendów, Mieć pojęcie na czym polega przykładowo projektowanie przemysłowe, by stosować dobre rozwiązania.