Limited Edition Fnatic 7H

Wybieramy słuchawki

Kupując słuchawki należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim w przypadku słuchawek sprawdzi twierdzenie, że jakość będzie szła w parze z ceną. Rzecz jasna wybór odpowiedniego modelu zależy od preferencji i oczekiwań klientów, ale trzeba mieć świadomość tego, że modele za 100 zł będą brzmiały zupełnie inaczej niż kilkukrotnie droższe.

Rocking Residence Flow
Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Rzecz jasna powiedziane nie jest, że za takie pieniądze nie można kupić porządnego sprzętu. Jeśli ktoś będzie ich potrzebował do codziennego słuchania radia, a jego wymagania nie będą zbyt wygórowane, to na przykład Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) (ceny) bardzo dobrze spełnią jego potrzeby.

Wykonane są one z dobrych jakościowo komponentów, a do jakości muzyki również nie można się przyczepić. Producent zastosował w nich już głośniki neodymowe, a dopracowana forma cewek w dużym stopniu poprawiła dynamikę w szerokim zakresie częstotliwości. Ten typ firmy Creative jest również bardzo wygodny w noszeniu, przez co nawet dłuższe noszenie słuchawek nie będzie powodować ucisków i odgnieceń. Do codziennej muzyki dobrze sprawdzą się także Słuchawki AKG K912E, które kosztują niewiele więcej niż sprzęt firmy Creative. Są to słuchawki z połączeniem bezprzewodowym, dzięki czemu zniknął problem leżących po całym pokoju kabli. W zestawie znajduje się nadajnik, który pełni jednocześnie rolę ładowarki, a jego moc jest dobrana w taki sposób, że bez żadnego problemu słuchawek będzie można używać w całym mieszkaniu.

Osoby które się zajmują muzyką w sposób zawodowy, na przykład DJ-e na pewno będą potrzebowali sprzętu wyższej jakości. Wielu z nich zdecyduje się na pewno Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, specjalnie zaprojektowane właśnie do takich zastosowań. Rzecz jasna, jak przystało na sprzęt najwyższej próby, dźwięk ma krystaliczną jakość a jednocześnie bogaty i dynamiczny, ale słuchawki te mają także możliwość obracania nauszników i regulowany elastyczny pałąk. Zaś całkowitym miłośnikom wrażeń słuchowych można polecić Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Ich cena naprawdę nie jest niska, lecz wykorzystane technologie i komponenty zapewniają taki dźwięk, że warto tyle za nie zapłacić.