facebook w telefonie

Sekret dobrej reklamy w sieci- portale społecznościowe oraz mechanizmy, które nimi rządzą

Internet to narzędzie, dzięki któremu można kontaktować się z innymi jak również pogłębiać własną wiedzę. Może być również świetnym narzędziem do reklamowania naszych firm czy też usług.

Reklama w internecie ma bardzo dużo zalet, jednakże często również bardzo irytuje użytkowników internetu.
facebook w laptopie
Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część z nas nie ma pojęcia jak szeroką skalę ma wirtualny monitoring Poczta elektroniczna często zasypywana jest e-mailami reklamowymi, które otrzymujemy na naszego maila przykładowo w wyniku podania jego nazwy w formularzu, w czasie rejestrowania konta na przykład w sklepie internetowym. Więcej informacji o monitoringu poczty możesz znaleźć tutaj: monitoring poczta. Duża część reklam zupełnie nas nie interesuje i chętnie pozbyliśmy się tego problemu na zawsze. Tajemnicą dobrej reklamy jest to, by działała z korzyścią dla klientów. Na pewno chociaż raz spotkaliśmy się z sytuacją, w której po parokrotnym wyszukiwaniu frazy w sieci, na Facebooku zaczęły się pojawiać reklamy powiązane z wpisywaną wcześniej frazą. Tego typu inteligentne dopasowanie ogłoszeń reklamowych do potrzeb użytkownika może zaskakiwać, jednak jest niezwykle skutecznym narzędziem reklamowym.

mężczyzna przy laptopie
Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com

Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym, z tego powodu właśnie to w nim najprężniej rozwija się reklama. Jednym z najbardziej istotnych algorytmów tego portalu jest Edge Rank, który ma wpływ na to co pojawia się na tablicy użytkownika (więcej na ten temat: edge rank). Zależnie od jakości postu i jego tematu może on trafiać na tablice okreśłonego grona użytkowników. Znajomość funkcjonowania tego algorytmu może nam pomóc na przykład w rozwinięciu naszego fanpage’a.

Posty o wysokim poziomie Egde Rank to te, które są ciekawe dla użytkownika a także poruszają tematy, które zachęcają do dyskusji. Doskonałym rozwiązaniem będą na przykład posty zawierające grafikę tudzież posiadają formę pytań. Zachęceni do rozmowy użytkownicy chętnie odpowiedzą nam na pytania co to jest mem czy też jakie są ich sposoby na poprawę sytuacji politycznej- istotne jest trafienie treścią to konkretnego grona odbiorców, których uwaga nas interesuje. Dlaczego jest tak ważny w marketingu? Zobacz: alerWEB.

Reklama w internecie może przynieść wiele korzyści. W dodatku dzięki takim algorytmom jak na przykład Edge Rank możemy liczyć na powiększenie liczby zainteresowanych użytkowników oraz fanów naszej marki lub firmy. Warto więc z nich skorzystać, by uzyskać popularność w sieci a także poza jej zasięgiem.