laptop

Redaktor, maniak elektroniki czy może celebryta-gadżeciarz? Wszyscy oni używają elektroniki

Funkcjonując w obecnej globalnej wiosce zdajemy sobie sprawę, że brak informacji całkowicie wyklucza nas z jakiegokolwiek funkcjonowania. Płaszczyzną coraz większej ilości informacji i komunikacji jest internet, na czele z wirtualnymi wizytówkami, czyli kontami w mediach społecznościowych. Nie zbudujemy ich nie mając odpowiednich sprzętów.

tablet i kontroler do gier
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
W normalnym rozumieniu takie elementy, a faktycznie sprzęty do pracy jak laptop, czy tablet przypisalibyśmy zapewne zwykłym gadżeciarzom, którzy bez ekranu i Wifi nie potrafią funkcjonować albo redaktorom online, pracującym w tym obszarze według standardów XXI wieku. Będąc „przy” sieci cały czas, odpalamy jeden guzik przenośnego komputera lub przesuwamy kilka razy palcem po dotykowym ekranie telefonu.

granie na tablecie
Autor: bane bane
Źródło: http://www.flickr.com

Pod nadzorem są dzisiaj wszyscy, którzy przetwarzają treści, pliki audio i filmy. Jeszcze niedawno dyskusje wzbudzały komentarze o funkcjonowaniu dziennikarstwa obywatelskiego i blogowania; dziś nie muszą one mieć miejsca – miliony ludzi upublicznia cenne dla innych informacje, zdjęcia, filmy na własnych profilach społecznościowych. Niekonieczne najlepszej klasy są tylko lustrzanki cyfrowe od Nikona – nawet wiekową, acz przyzwoitą cyfrówką zrobimy zdjęcie, które może zostać hitem internetu, ewentualnie pójść pod tak zwane przerabianie. Fanów gadżetów elektronicznych odsyłam tu – ten odnośnik.

Postęp w działach technologicznych skoczył tak znacznie, że trudno wyobrazić sobie w którym miejscu dzisiejsi dziennikarze, inicjatorzy treści w dość szerokim tego słowa znaczeniu i cała otoczka social mediów będą za kilka, kilkanaście lat. Jeszcze przecież nie tak dawno świat telefonii rozgrywał się pomiędzy dwoma potentatami – fińską Nokię chcieli zdystansować twórcy marki Sony Ericson. Wiemy, iż obie firmy działają dzisiaj rozdzielne, a technologię walkman w telefonie czy telefon muzyczny jedynie można powspominać.

Telefony klawiszowe są w rękach rosnącej mniejszości, którą zdystansowali posiadacze wersji dotykowych, smartfonów, czy iPhonów. Już sam laptop, dla części oznacza konieczność dźwigania zbyt wielu kilogramów elektroniki. Zdecydowanie za dużo – najlepszym środkiem między dużym przenośnym komputerem a niewielkim smartfonem będzie netbook. Włożymy go do walizki, torby studenckiej, niewiele stracimy też – w porównaniu z większym ekranem laptopa – na oglądaniu filmów i w samej pracy. Można to zamówić tu – laptopy w dobrej cenie.