kamera go pro

Przydatne gadżety przydatne podczas uprawiania niebezpiecznych sportów czyli kamery GoPro.

Gdy kilkanaście lat temu zagorzały snowboardzista zaczął zakładać na rękę fotograficzny aparat, żeby zrobić kilka nietypowych ujęć w czasie jazdy, nawet nie mógł przypuszczać, że będzie to początkiem światowego koncernu. Przez lata aparat zmienił się w nowoczesną kamerę, z kilku zatrudnionych osób zrobiło się parę tysięcy, a ilość użytkowników tego sprzętu jest naprawdę ogromna.

obraz z kamery go pro
Autor: cédric
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą trudno być przy tym zdziwionym, bo to przecież urządzenia GoPro wytyczają szlaki i są uważane przez wielu za najlepsze na świecie. Co prawda usiłuje coś zdziałać, ale na razie większość klientów szukających takiego gadżetu sięga właśnie po produkty tej firmy. Dzięki legendarnej wprost wytrzymałości, odporności na różne czynniki atmosferyczne i świetnemu obrazowi będą się one nadawać wszędzie tam, gdzie jest potrzeba nagrania czegoś interesującego. Namiętnie korzystają z nich ekstremalni sportowcy, którzy nagrywają swoje wyczyny, ale również często widzi się je na kierownicach lub kaskach najzwyklejszych ludzi którzy uprawiają różne sporty. Przeciętna kamera sportowa firmy GoPro to nieduże urządzenie w stalowej, bardzo szczelnej obudowie. Sprzedawane aktualnie modele potrafią nagrywać z wysoką jakością, dzięki czemu filmy z nich prezentują się wyśmienite. Są one odporne na działanie mrozu, piasku czy wody, więc bez znaczenia będzie czy nosi je snowboardzista, czy pływający na desce surfer. Lecz trzymanie nawet niedużej w ręce w czasie zjeżdżania po stoku nie byłoby wygodne, dlatego też firma dostarcza do niej sporą ilość dodatkowego wyposażenia, przydatnego podczas używania.

kamerka go pro
Autor: Marcus Ertl
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze w ofercie znajdują się różnorodne mocowania, czy to na kask, czy na kierownicę, czy na rękę. Sposób mocowania należy wybrać w zależności od rodzaju uprawianego sportu, ale też osobistych wymagań. W pewnych sytuacjach przydają się także inne akcesoria, przykładowo takie jak gimbal do GoPro, one jeszcze bardziej rozszerzają funkcjonalność tych urządzeń. Tak więc jeżeli ktoś chce zrobić coś szalonego i zechce mieć po tym pamiątkę, to kamery GoPro idealnie nadają się do tego.