Microsoft Hardware obchodzi swoje 30. urodziny

Najwygodniejszy sprzęt dla gracza

Wszyscy gracze chcą dobrego komputera, na którym rozgrywki zdobędą wyśmienitą jakość i zapewnią pobieranie prawdziwego zadowolenia z danej formy rozrywki. Niezbędny jest dobry komputer, mocna karta graficzna czy ekran o wyśmienitej ostrości obrazu.

Ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T
Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Wygodne granie nie wymaga komputera stacjonarnego, aktualnie tak samo dobrze poradzą sobie laptopy. Przede wszystkim lekkie i cienkie urządzenia łatwo się przenosi, co przydaje się chociażby w przypadku, kiedy gra jest równocześnie spotkaniem towarzyskim. W obowiązujących ofertach można znaleźć laptopy o wyśmienitych cechach, karcie graficznej, jakości obrazu i okazałej pamięci na dysku twardym (może to być 1 TB). Bardzo dobre są również wyspowe klawiatury, które są niezwykle funkcjonalne, często posiadają podświetlenie. Wśród propozycji firmy Samsung laptop posiada taki typ klawiatur, często posiada także podświetlenie LED. Taki sprzęt jest idealny zarówno do obowiązków, jak i do relaksu. Poza tym w dużej liczbie tych laptopów zainstalowane są kamerki internetowe, które są często niezwykle potrzebne podczas grania. Co prawda monitory bywają zazwyczaj dość niewielkie i nie umożliwiają wykonywania pewnych funkcji bez przeszkód, jednak laptop można przyłączyć kablem do ekranu o większych rozmiarach.

Nowy model 3D marki PHILIPS
Autor: PHILIPS
Źródło: PHILIPS

Jeśli użyty zostanie w tym celu np. telewizor 70 cali, zdecydowanie nie będziemy mieli problemu m.in. z podziałem pulpitu na kilka okien. Warto dołączyć do sprzętu dobrą myszkę, najwygodniejszą wydaje się być myszka bezprzewodowa (samsung laptopy na ceneo), która polepsza komfort poruszania się. Jeżeli natomiast gracz woli sprzęt stacjonarny, doskonałą decyzją będą monitory LCD.

Przede wszystkim pobierają mało energii. Dodatkowo monitory te mają bardzo dobre kolory, wysoką jasność oraz kontrast i naprawdę dużą rozdzielczość. Należy mimo to precyzyjnie zapoznać się z parametrami kupowanego sprzętu, ponieważ w tańszym modelach monitory LCD mogą mieć złą jakość obrazu, smużyć i charakteryzować się niewielkim kątem widzenia. Sprawdź przydatną recenzję : monitory 70 cali na ceneo
Jeśli ktoś poświęca dużo czasu grając, warto kupić świetny, podporządkowany wymaganiom sprzęt, aby jakość gry i wygoda zwiększyły się, ponieważ wówczas ta forma relaksu będzie o wiele bardziej przyjemna.