Komunikacja marketingowa

Najskuteczniejsza część promocji własnej firmy, to marketing internetowy

Zasadniczo e – marketing kojarzony jest przez przedsiębiorców z pozycjonowaniem stron. W dużej mierze jest to prawda, jednak dobrze wiedzieć, że to znacznie bardziej złożona forma marketingu. Podstawowym polem działalności fachowców od e – marketingu jest oczywiście środowisko internetowe. Najpowszechniejszą formą sieciowego marketingu był tzw. mailing, polegający rozsyłaniu reklam za pomocą internetu.

Początkowo tego typu maile nie miały zbyt ciekawej formy wizualnej. Jednakoż ekspresowy rozwój nowych technologii sprawił, że reklamodawcy wkrótce uzyskali skuteczniejsze możliwości technologiczne. Wkrótce potem pojawiły się banery internetowe.

kliknij
Źródło: http://ebookred.pl/

Nadal są to bardzo powszechne elementy e – marketingu. Koszty takiej reklamy nie są w dzisiejszych czasach bardzo wysokie. Oczywiście wszystko zależy od dwóch kwestii: wielkości portalu internetowego, na którym chcemy umieścić reklamę , jak również od wielkości banneru. Im większy pasek graficzny, tym większa cena. Oprócz tego ma znaczenie ilość kliknięć, a także czas zamieszczenia reklamy.

Mailing i Newslettery nadal są dość powszechnymi formami marketingu internetowego (będąc w temacie sprawdź opinie top solutions), jednak ustawa antyspamowa, znacznie ograniczyła dostępność adresów mailowych konsumentów. Niegłupim rozwiązaniem jest również zamieszczanie reklamy w ebooku. Koszt jest niestety większy, ale w zamian możemy dotrzeć do docelowej grupy odbiorców.

Rozpowszechnianie stron www polega przede wszystkim na ich pozycjonowanie, czyli podnoszeniu ich pozycji w wyszukiwarkach. Oczywiście gigant Google, również czerpie ogromne zyski reklam i proponuje odpłatne sposoby, tzw. Google Adwords. Mimo tego wiele prywatnych firm w miastach, jak: Warszawa, Kraków, Katowice, specjalizuje się w marketingu SEO.

Obecnie marketing sieciowy napędzają portale społecznościowe, jak na przykład facebook, które oferują zakładanie komercyjnych profili . Natomiast dla prywatnym użytkownikom wyświetla się sprofilowane reklamy. Daje to pewne możliwości autorom i wydawcom ebooków. Wiele z nich jest do pobrania za darmo, a portale społecznościowe, doskonale się nadają do ich dystrybucji.

Co na to użytkownicy? Naturalnie chronią się przed nadmiarem reklam, jak mogą lub w końcu są na nie ślepi.

Prawie wszyscy codziennie przeszukując internet, nie zauważa już licznych wyskakujących okienek. Zwyczajnie je ignorujemy. Stąd też kłopot twórców marketingu internetowego – jak zyskać uwagę klientów i wykreować reklama, która zainteresuje pożądanej grupy docelowej.