Medas-Media

Moc billboardów

O ile posiadasz działalność gospodarczą, na pewno myślałeś często, jak skutecznie się wypromować. Dzisiaj niezwykle popularna jest reklama sieciowa, a także realizowanie PR przez FB. Cały czas chętnie wybierane przez firmy są przekazy w gazetach. Jednakże my najbardziej polecamy znaną ludziom od tysiącleci reklamę zewnętrzną.

Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna
Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że pierwsze reklamy odkryto w czasie wykopalisk archeologicznych w starożytnym mieście Pompeje. Jak widać, billboardy (np. billboardy w Lublinie od http://www.billboardy-reklama.pl) mają wielowiekową tradycję. To nic dziwnego, wszak są efektywnym narzędziem promocyjnym. Najistotniejsze dla ciebie, jako managera marki, która zamierza się rozreklamować, jest umiejscowienie billboardu (np. jak na http://www.billboardy-reklama.pl). Tekst promocyjny, który ma dotrzeć do tysięcy osób, powinien zostać zainstalowany w miejscu, w którym zawsze pojawia się wielu ludzi.

Taką idealną lokalizacją może być pobocze autostrady, estakada wylotowa z miejscowości albo szeroki deptak w mieście. Prawidłowo umiejscowione billboardy (na przykład billboardy Gliwice) to pewność, że ujrzy je wielu ludzi. Należy nie zapominać, że billboard musi być ustawiony pod prawidłowym kątem. Należy zadbać także o oświetlenie przekazu, tak żeby był czytelny nawet w ciemności.

Jeśli zamierzasz opublikować reklamę w Olsztynie, do wyszukiwarki internetowej wstaw słowa „billboardy Olsztyn”. W wypadku Elbląga trzeba zamieścić nieco inaczej skonstruowane słowa kluczowe – najlepiej „billboardy Elbląg”. Miej na uwadze, że popularne miejsca są już raczej zaklepane przez inne firmy. Ale nie poddawaj się, zajmij sobie miejsce w kolejce już dzisiaj. O ile masz niewiele pieniędzy na reklamę zewnętrzną, zastanów się nad postawieniem na citilighty, czyli mniejsze plakaty, instalowane zazwyczaj na przystankach tramwajowych. Ludzie, którzy czekają na spóźniony autobus, chętnie oglądają takie ogłoszenia.