Zakupy

Łódź to perfekcyjne miasto dla wszystkich pragnących różnorodnych rozrywek. To nowoczesne miasto z interesującą historią

Łódź to tak naprawdę młode miasto, swój szybki rozwój zawdzięcza ministrom Królestwa Polskiego. Byli nimi S. Staszic i K. Drucki-Lubecki. To właśnie ci dwaj panowie, zadecydowali, o przeznaczeniu Łodzi jako o mieście przemysłowym, fabrycznym oraz nowoczesnym. Już w końcówce 19 wieku, Łódź posiadała połączenie kolejowe z linią warszawsko-wiedeńską, a także jako pierwsza w Królestwie Polskim, posiadała stałe kino oraz elektryczne linie tramwajowe.

Torba na zakupy
Autor: Sham Hardy
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach Łódź to ośrodek nowatorskich fabryk: sprzętu komputerowego, sprzętu AGD, oraz wielu innych. Łódź to również miasto z największym w naszym kraju parkiem w obrębie miasta, oraz z jednym z większych w naszym kraju centrum handlowym (drugie – największe w Polsce – już w planach na przyszłość). Miasto jest znane również z ulicy Piotrkowskiej, uczelni filmowej oraz jest już rozpoznawane jako HollyŁódż. Co robić w Łodzi? Będąc już na miejscu koniecznie trzeba pospacerować ulicą Piotrkowską. Jest to miejsce spotkań mieszkańców Łodzi – porównaj ceny produktów.

Mimo iż nowoczesna Manufaktura wypiera Pietrynę (tak określa się Piotrkowską), to przyuliczne ogródki z piwem, jaki i pobliskie dyskoteki, stale cieszą się ogromną popularnością. Od jakiegoś czasu sklepy oraz punkty usługowe przenoszą się do Galerii Łódzkiej – przyświeca im hasło „Przedłużamy Piotrkowską”, a od niedawna zagościły także w potężnej Manufakturze. Jednakowoż Manufaktura to nie jedynie centrum handlowe, a jednocześnie niezwykle istotne miejsce towarzysko-kulturowe w Łodzi. Poza naprawdę licznymi punktami handlowymiczy restauracjami znajdziemy tam sporo okazji do zabawy: kręgle, kino, ścianę do wspinaczki – polecana strona.

Jak więc można zauważyć dzisiejsza Łódź to ośrodek miejski, w którym zajęcie odnajdą wielbiciele historii, architektury, jak i współczesnych rozrywek. Duża ilość niezwykłych budowli, interesująca historia zachwyci wrażliwych na dziedzictwo dawnych czasów, natomiast zakupy w Łodzi zadowolą nawet najbardziej wybredne osoby. Co dodatkowo jest w Łodzi ciekawego, czym wygrywa z pewnością ze stolicą?

Otóż, w Łodzi prościej zamieszkać, ponieważ mieszkania są w lepszych cenach niż w Warszawie. Wiele osób więc decyduje się na wynajęcie mieszkania właśnie w Łodzi, a do pracy można dojeżdżać do stolicy. Oczywiście, to jedna z możliwości, ponieważ w Łodzi także jest praca i wiele osób nie jest zmuszonych jej szukać w Warszawie. Lecz wiadomo jednocześnie, że w stolicy zawsze jest lepiej pod tym względem, tak więc sąsiedztwo najważniejszego miasta w naszym kraju to wielka zaleta Łodzi.