Figurki, zabawki dla dzieci

Jeszcze więcej ludzi szuka miejsc, w których można zrobić skan 3D

Jeżeli przyjrzymy się informacjom, które pojawiały się na różnorodnego typu stronach od kliku lat, na pewno dostrzeżemy, jak okazałą wziętością cieszą się najświeższe rozwiązania technologiczne. Coś, co niegdyś było dla dużej ilości tylko bajką, współcześnie staje się rzeczywistością. Mało kto by rozważył jeszcze parę lat temu, że nadejdzie taka chwila, że możliwy będzie do wykonania profesjonalny skan 3D i to w niewyobrażalnie dobrej formy, jaka następnie przekłada się na rezultaty prac, poczynionych na podstawie tego pliku.

Jest to nadzwyczaj ważne i upraszcza sprawę ludziom, pracującym w wielu zaawansowanych specjalizacjach. Zauważmy jedno jak bardzo długo świat wyczekiwał na tego rodzaju rozwiązania i na szczęście się doczekał.

figurka 3D
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście wspomniany skan 3D jest tylko jednym z detalów, który wprowadza nas w ten jeden z najwspanialszych obecnie wymiarów (Twin3D -> skan w 3D). Spróbujmy przypomnieć sobie inne informacje, które zaczęły się pojawiać około dwóch lat temu, gdy wynaleziono nadzwyczajne drukarki. Różniły się one właśnie tym, że nie tylko drukowały płasko na typowej kartce papieru. Można było z nich utworzyć różnego rodzaju konstrukcje, z początku ogromnie proste, dziś już często skomplikowane. Chodzi oczywiście o fachowe drukarki, które są w stanie zrobić odpowiedni wydruk 3D i dzięki temu już z pozycji komputera stworzyć coś niespotykanego- Twin3D: wydruki 3D. Minione informacje mówiły także o tym, iż pokazują się pierwsze próby użycia takich wydrukowanych produktów w branży nadzwyczaj specjalistycznej, czyli choćby w tworzeniu implantów i dużej ilości innych elementów. Jest to niespotykane odkrycie, które może ocalić nader wiele osób, ponieważ nie tylko wzmacniamy przystępność do wielu rzeczy, ale też liczy się fakt, że taki skan 3D jest ukończony bardzo prędko.

Zaskakujące jest to, jak sporo się przekształciło w poprzednich kilku latach. I to bardzo dobrze, ponieważ to tylko i jedynie nader dobrze oddziałuje na ludzi i ich codzienne życie. Należy mieć tylko nadzieję, że tak wyśmienite rozwiązania, jak skan 3D i wydruk 3D będą wykorzystywane w przyszłości.