rower

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swój samochód, motor, czy rower – warto zasiegnać odrobinę wiedzy na temat nowoczesnych gadgetów zabezpieczających.

System gospodarczy motoryzacji w Naszym kraju cieszy się sporym sukcesem. Ciągle wchodzą na sprzedaż zmodernizowane modele równocześnie rowerów, motorów, samochodów. ciężarowe i inne. Dziś – samochód stał się powszechną koniecznością wszelkiej zwyczajnej rodziny, a również niezbędnym składnikiem lepiej prosperującej działalności.

rower
Autor: hans-jürgen2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z rozwojem przemysłu motoryzacyjnego wzrasta także niestety ilość rabunków, włamań, czy rebelii. Wielokroć w większych miastach odbywają się cykliczne włamania. Rowery nikną z piwnicy, czy wózkarni. Z tej racji też punkty sprzedaży proponują wszelkiego typu akcesoria, produkty zabezpieczające, które mają na celu uniemozliwiać sprawcy popełniania przestępstwa.

Kupując pojazd rowerowy, wielokrotnie jednocześnie nabywamy tak nazwane urządzenie do blokowania, aby mieć możliwość, w wyznaczonych miejscach parkować swój pojazd. Przeważnie zakupujemy jednakże najtańsze urządzenia blokujące, które nie są zbytnio skuteczne i nie czynią przeszkody dla doświadczonego złodzieja. Nie trudno to przerwać, naciąć, oderwać itp. Droższe blokady, jakie posiadają kody, bądź są zrobione z droższych materiałów wielokroć zostają rozbrajane.

Z tej racji przemysł rowerów zaprojektował alarm rowerowy (zobacz), jaki zadziała analogicznie do tego w samochodzie. Urządzenie, którym jest alarm rowerowy ma wewnątrz czujnik, który powoduje włączanie dźwięku wtedy, gdy poczuje dotyk. W samochodach też zwykle wbudowany jest alarm, jednak ze względu na zagwarantowanie ochrony, wykwalifikowani kierowcy nabywają dodatkowo produkt, którym jest dyskretna kamera samochodowa (http://sorfex.com/pl/c/Kamery-Samochodowe/33).

rower
Autor: Carsten Bach
Źródło: http://www.flickr.com

W takim przypadku, możesz mieć pod kontrolą swój zaparkowany pojazd przez cały czas i nie martwić się którąkolwiek zbrodnią. Koszty tych zabezpieczeń do pojazdów bywają zróżnicowane – uzależnione od firmy, rodzaju, jakości, rozmiaru itp. Zakup nie potrzebuje jednakże większej ilości gotówki. Jeśli jesteś posiadaczem któregokolwiek pojazdu – warto zainwestować majątek w gadgety zabezpieczające.