nowe technologie

Jak w ostatnich latach rozrósł się rynek gadżetów elektronicznych, z jakich powodów są one tak popularne.

Aktualnie coraz częściej ludzie zaczynają się otaczać najróżniejszymi elektronicznymi gadżety. To co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu można było obejrzeć tylko na ekranie telewizora dziś jest rzeczywistością. Rzeczywistością, jaką można kupić w wielu sklepach i to za naprawdę nieduże kwoty.

kamera, mała kamera,
Autor: Sinchen.Lin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko za sprawą ogromnego skoku technologicznego, jaki stał się faktem w dziedzinie elektroniki. Urządzenia są obecnie coraz mniejsze i oszczędniejsze, a przez ich masową produkcję znacznie zmniejszyły się ceny, stając się równocześnie znacznie bardziej dostępne dla zwykłego klienta. Bardzo na przykład rozrósł się rynek akcesoriów szpiegowskich. Aktualnie niewielkie, cyfrowe podsłuchy albo dyktafony to koszt około stu złotych, a za kilkaset dostać już można naprawdę porządny komplet, łącznie z kamerami i rejestratorem z podsłuchem. Tu doskonale są widoczne możliwości miniaturyzacji, bo takie urządzenia można ukrywać praktycznie wszędzie. Dzięki temu można zabrać ze sobą podsłuch lub rejestrator i nagrywać wszystko bez ryzyka, że ktoś się o tym dowie. Tak samo duży postęp technologiczny wystąpił w dziedzinie rejestrowania obrazu. Jakiś czas temu kamery były ciężkie, nieporęczne i potrzebowały taśm magnetycznych. Aktualnie nie ma żadnych problemów, żeby kupić urządzenie które ma parę centymetrów długości, a cały film zostanie umieszczony na niewielkiej karcie pamięci. Znacznie zwiększyło się ich zastosowanie, lecz to też wynika z bardzo dużej dostępności tych urządzeń.

videorejestrator
Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład w rosnącej ilości aut pojawia się w ostatnim czasie kamera do samochodu, przy jej pomocy nagrywany jest widok z przodu pojazdu, aby w razie potrzeby mieć zarejestrowane jakieś zdarzenie na drodze. Za to kiedy ktoś zechce uwiecznić swoje wyczyny przykładowo na nartach albo desce surfingowej, to idealnym rozwiązaniem będzie dla niego kamera sportowa. Kamery również są aktualnie bardzo wytrzymałe, odporne na wodę, piasek i temperatury, tak więc za ich pomocą można rejestrować nawet najbardziej szalone wyczyny.