reklama na ekranach Led

Czy ekrany LED jako reklamy usług gwarantują lepsze docieranie do potencjalnych odbiorców?

Dotarcie do szerokiego spektrum możliwych klientów przez wykorzystanie tablic LED stało się patentem przed kilkoma laty. Reklamy na wyświetlaczach lub ekranach nie gwarantują zwrotu pieniędzy i kolejnych klientów – pomyślność kampanii reklamowej zależy od kilku zmiennych na raz.

Celne jest przekonanie sprzedawców, iż dzisiejszy klient to człowiek otwarty, oczekujący innowacyjnych standardów, jednocześnie użytkowych i nieprzeszkadzających np. przez zbyt skomplikowaną funkcjonalność. Ekran LED jako narzędzie reklamy i dotarcia do klienta nie jest obecnie nowinką techniczną, aczkolwiek wciąż okazuje się perswazją trafiającą do klientów.

ekrany LED
Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Stwierdzenie, że reklama świetlna którą pokazuje ekran LED lub też – dalsze informacje – telebim jest widoczna i trafiająca do klienta, było bardziej trafne, ale kilka lat temu. Fachowcy od marketingu, szczególnie strony wizualnej, ostrzegają wchodzących na rynek dyrektorów firm, że niewkalkulowanie pewnych spraw obraca się w przeszacowaną inwestycję.

I nie jest to tylko kwestia zainstalowania ekranu, z którego reklama „zwróci” się przez zamówienia klientów, jednak po dłuższym niż zaplanowano czasie. Nie można także określić tak zwanej efektywności reklam świetlnych, która zależy od kilku zmiennych. Wśród nich najważniejsze są kampania reklamowa i lokalizacja nośnika (powierzchnie reklamowe). Na przykład „pasek” LED o wymiarach 20 centymetrów na dwa metry wyniesie inwestora około dwóch tysięcy złotych. Za tę samą kwotę mielibyśmy billboard lub tablicę ogłoszeniową sprawdź o zdecydowanie pokaźniejszych gabarytach, o ilości ulotek wręczanych w centrach miast nie wspominając.

Dioda led niebieska
Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Przy upewnianiu się w trakcie kupowania ekranu lepiej wykorzystać porady fachowców od marketingu czy inwestorów, którzy z własnego doświadczenia potrafią ocenić skuteczność wkładu pieniędzy w tą formę promowania. Dyskusja o poglądach na sprawę to jedna strona medalu, w przypadku umiejscawiania telebimów na gruntach lub parapetach istniejących budynków wymogiem jest posiadanie zgody prawnej lub spisanie zgłoszenia. Pozostają też aspekty czysto nakładowe, w przypadku trafionej lokalizacji można zastanowić się nad zakupem droższego ekranu, jak medas-media.com.pl. Istotne by parametry gwarantowały jakość. Migające światło i powtarzające się usterki będą odebrane jako antyreklama.