pilot

Co zrobić, gdy nasz pilot zniszczy się? Nabyć pilota uniwersalnego!

Pilot od telewizora, odtwarzacza DVD czy wieży hi-fi stanowi zdecydowanie jeden z najczęściej gubionych i uszkadzanych elementów wyposażenia domu. Dlaczego? Dlatego, że ma niewielkie rozmiary i ciągle przekłada się go z ławy na kanapę i odwrotnie. Można na nim usiąść, można na niego nadepnąć. Pilot znany jest również z tego, że jak magnes przyciąga rozlane napoje ciecze i nie wychodzi z tych kontaktów obronną ręką.

jaki pilot wybrać?
Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym typowym wrogiem pilotów są małe dzieci. Kolorowe przyciski stanowią dla nich prawdziwą gratkę. Niestety werwa dzieciaków bardzo często ma negatywne skutki dla delikatnego mechanizmu. W przypadku całkowitego zniszczenia pilota mamy dwie opcje. Możemy zwrócić się bezpośrednio do producenta albo dystrybutora odtwarzacza filmów DVD|naszej wieży stereo i poprosić go o wysłanie nowego pilota. Nie zawsze się to jednak udaje. Zdarza się, że model odbiornika, który posiadamy w domu przestał być wytwarzany, a zatem pilot także jest nie do kupienia. Drugą opcją, która nie uzależnia nas od planów produkcyjnych firm elektronicznych, jest nabycie pilota uniwersalnego. Urządzenie to z sukcesem zastąpi zgubionego lub zniszczonego pilota oryginalnego i znacznie ułatwi nam życie. Za jego pośrednictwem można bowiem obsługiwać niemal każdy sprzęt muzyczny i telewizyjny. Czyż to nie miła wizja? Zamiast trzech lub czterech różnych pilotów teraz wystarczy trzymać w dłoni tylko jeden. Naturalnie rozwiązanie to może się wydawać zbyt piękne, by było prawdziwe. Na świecie istnieją przecież setki modeli urządzeń elektronicznych, które posiadają zupełnie inne funkcje. Zobacz: www.youtube.com/watch?v=Zi-ABwDfUCk

telewizor
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc wytłumaczyć fakt, że jeden pilot uniwersalny będzie mógł obsługiwać wszystkie? Rozwiązanie tej zagadki jest wbrew pozorom całkiem proste – youtube.com/watch?v=akKmvkzqEyA. Przed rozpoczęciem użytkowania pilota należy go zaprogramować. Czynność ta polega jedynie na wprowadzeniu do pamięci urządzenia określonego kodu, który jest przypisany do konkretnego typu sprzętu. Niewątpliwie trudniej jest podjąć decyzję, jaki pilot kupić. W sklepach stacjonarnych i internetowych mamy do wyboru wiele modeli, które różni cena, wykonanie i funkcjonalność. Aby uniknąć błędnego wyboru, warto najpierw zasięgnąć rady Internautów bądź znajomego eksperta.