HTC One

Co nowego istnieją na rynku smartfonów

Jeżeli byśmy mieli usadowić koło siebie smratfony, jakie zostały wyprodukowane jako pierwsze, a także te, jakie są teraz najnowsze, to znaleźlibyśmy już za pierwszym razem kilka różnić pomiędzy tymi modelami. Najbardziej rzucająca się w oczy różnica to niewątpliwie gabaryty.

W chwili obecnej smartfony znacznie zwiększyły swój rozmiar, ale jednocześnie ich ciężar zmalał, dzięki temu, że bardzo duża część modeli została wyprodukowana jako ultracienkie urządzenia mobilne – oferta. Po drugie, naszą koncentrację na pewno przykuje wyświetlacz. To, że wyświetlacz ma coraz pokaźniejsze rozmiary, przy każdej wyprodukowaniu nowego sprzętu, faktycznie przestało nas całkowicie dziwić.

porównanie galaxy s4 i s5
Autor: pestoverde
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jakość pokazywanego widoku, stała się naprawdę zachwycająca. Pierwsze smartfony były świetnym typem telefonów, niestety posiadacze tych telefonów narzekali na to, że smartfony nie są zbyt wytrwałe i przy nieustannym użyciu, padały nawet po niecałym dniu. W tej chwili istnieje możliwość nabycia współczesnych urządzeń, które cechują się niezwykle wydajną baterią. W ten sposób urządzenie mobilne w wielu przypadkach przestało wystarczać jedynie do rozmów i pisania sms-ów. Weźmy pod uwagę innowacyjne możliwości robienia zdjęć. Wracając do czasów najwcześniejszych telefonów komórkowych, uświadomimy sobie, że taka opcja kompletnie nie była wtedy brana pod uwagę. Teraz nie tylko uzyskujemy świetną jakość ujęć, ale również nagrywanych serii kadrów.

nowy iPhone4
Autor: Riccardo Fissore
Źródło: http://www.flickr.com

Wbudowane specjalne programy umożliwiają otrzymywanie wielu specjalistycznych zdjęć, automatycznych obróbek, jak i również poprawę chociażby czerwonych oczu. Zmontowane filmy i wykonane fotografie za pomocą smartfona często nie różnią się wartością od amatorskiej jakości aparatów cyfrowych, a taka możliwość znajduje się w pojedynczym niepozornym gadżecie.

Innowacyjne smartfony to nie tylko wspanialsza obudowa i poziom wykonywanych fotografii, to również lepsze połączenie z Internetem. Coraz więcej osób korzysta z telefonów jako urządzeń, dzięki którym mają szansę aby się z Internetem. To są jak najbardziej tylko niektóre detale, które zostały unowocześnione, poza nimi jest również wiele ciekawych oprogramowań – smartwatche LG.