Rozlicz się przez internet

Bezpłatna aplikacja do rysowania diagramów – komu?

Różnego typu wykresy to utrapienie studentów redagujących swoje prace inżynierskie albo te na zaliczenie, pracowników prezentujących okazałe projekty, a nawet pracowników dydaktycznych, którzy lubią wzbogacić swoje zajęcia. Podstawowe możliwości prezentowane przez znane zestawy programów biurowych, pomimo iż coraz bardziej rozbudowane, wciąż nie dają wystarczającej palety możliwości. Z tego względu program do tworzenia schematów to bonusowy niezbędnik.

Oprogramowanie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Mały soft do tworzenia schematów to akcesorium, jakie będzie pomocne każdej osobie pracującej z pakietami biurowymi. Najopłacalniej sprawdzają się te softy, które działają jednocześnie w środowisku Windows, Linux oraz Mac OS X – te bywają stosowne dla osób posiadających różne oprogramowania. Program do rysowania schematów (z IGE+XAO) to bezsprzecznie aplikacje przydatne dla wszystkich użytkowników trudniących się tworzeniem wszelkiego rodzaju wykresów, map myśli i rozrysowywania – informatyków, inżynierów od software, menedżerów, zarządzających od cykli wytwarzania, nauczycieli, licealistów. Tę grupę można nadal powiększyć, bo nawet typowemu użytkownikowi PC-ta zdarzyła się co najmniej raz sytuacja, kiedy trzeba było stworzyć schemat, a podstawowe aplikacje nie oferowały wystarczających funkcji.

Znaczna część znajdujących się w Internecie programów do robienia schematów jest bezpłatna, a to najlepsza ich cnota! Programy do tworzenia schematów nie powinny być zaawansowane, ich wygląd powinien ograniczać się do koniecznego minimum, a to ze względu na fakt, że mają być stworzone dla każdego.

programowanie
Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Programy do schematów elektryki to bowiem must have każdego – począwszy od komputerowego laika, a skończywszy na wysoko wyuczonym programiście. Ważnymi funkcjami programu są także: programowy element do przeglądania obiektów, pokazywanie siatki pulpitowej z możliwością doklejania kształtów, cofanie i dublowanie czynności, skróty klawiaturowe. Kolejną z istotnych funkcji aplikacji (opisywany tutaj program) bywa także duża galeria gotowych do pobrania obiektów.