opinie

Bądź profesjonalistą w każdym calu, sfotografuj niezapomniane momenty.

Sporo osób aktualnie pasjonuje się robieniem zdjęć. Niejednokrotnie zacięcie takie wraz z talentem, przeradza się w pracę zarobkową. Jaki obiektyw wyselekcjonować, by spełnił on wymagania profesjonalistów jak również amatorów?

Wybór odnośnie dopasowanego obiektywu jest decydującą sprawą zarówno w trakcie zadań zawodowych, jak też amatorskich.
Jedną z ciekawych propozycji jest Canon 70-200mm f/2.8l ef is ii.
www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-70-200-mm-f-28l-ef-is-ii-usm.html
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzęt ten jest wodoodporny, natomiast jego budowa sprawia, że wilgoć ani kurz z otoczenia nie przedostaną się do wnętrza. Jeśli chodzi o samo wykonywanie zdjęć przy pomocy tego obiektywu, to przekona nas z pewnością zadowalająca odległość najmniejszej ostrości. Obiektyw ów jest ponadto dość lekki i zgrabny, co uproszcza wykonywanie fotografii w terenie. Obiektyw, jak wszystkie fachowe sprzęty tego rodzaju (serwis Sklep Cyfrowe kliknij), ma optyczną stabilizację obrazu, pierścień przemiany ogniskowej, czytelną skalę odległości, miarodajną regulację ostrości.

Jeśli mamy taki renomowany obiektyw, należy zastanowić się nad tym, jak wygląda czyszczenie obiektywów Koniecznie zobacz na blog.cyfrowe.pl. Jak wcześniej nadmieniono Canon 70-200mm f/2.8l ef is ii. posiada zabezpieczenia utrudniające dostawanie się wszelkiego rodzaju brudu do środka, jednak przy długotrwałej pracy nie możemy tego całkowicie wykluczyć. Są amatorzy oczyszczania obiektywów rozmaitymi domowymi sposobami. Rady takie odnajdziemy w sieci.

Trzeba wszakże mieć na uwadze, iż czyszczenie obiektywów tą drogą utrudni nam ubieganie się o gwarancję, w przypadku zepsucia obiektywu. Być może zatem dobrze w takim wypadku pójść do specjalisty. O wszelki sprzęt trzeba dbać. W szczególności, gdy mamy sprzęt wysokiej jakości.